הכל נשאר במשפחה // עו”ד אייל סברו

איריס הייתה אשתו של איש משרד הביטחון, בכיר וידוע בתחומו.

כשטלפנה לקבוע פגישה ביקשה לשמור על דיסקרטיות שאינה מאפיינת לקוחות רגילים. לפגישה הגיעה בשעות הערב המאוחרות כשהמשרד היה ריק מאנשים.

קשה היה שלא להתפעל מיופייה. אישה גבוהה, דקת גזרה, שיער קארה שחור ועיניים כחולות גדולות.

לאחר לחיצת יד רפה וכוס קפה התחילה בסיפורה.

“אני נשואה לאריק שלושים שנה באושר ועושר. גידלנו בן ובת. הבן בן 25, עומד להינשא בקרוב. גם הוא בעסקים הסודיים עם אבא שלו. הבת חיילת יפה ומתוקה”.

חיי מעולם לא היו קלים”, המשיכה, “טיילתי בעולם  מבלי שרציתי בכך, החלפתי מקומות עבודה בעל כורחי. היו מצבים שלא ראיתי את בעלי  במשך שבועות, אבל למדתי לחיות עם זה. מעולם לא חשבתי שאזדקק לשירותיו של חוקר פרטי, אבל לאחרונה אני חוששת שלאריק יש מאהבת. פתאום הוא התחיל בדיאטה חריפה, יוצא לריצות בערבים ונעלם למבצעים שונים. כשהבן סיפר לי שאבא לא יצא למבצעים כבר זמן רב,  התחלתי לחשוד”.

הצעתי לה לבצע מעקב אחר הבעל. “לא תצליחו. הוא ישרוף אתכם כבר בדקה הראשונה”, היא חייכה. בהמשך נתרצתה אבל ביקשה שאעבוד עם כמה שיותר אנשים. הבנתי מיד שמולי יושבת אישה שמבינה עניין.

למחרת בבוקר כינסתי את  חמשת העוקבים שלי  לשיחת מוטיבציה. “אנחנו הולכים לעקוב אחרי בכיר במשרד הביטחון”, הכנתי אותם, “זה יהיה קשה מאד, זהיר מאד ומקצועי מאד”.

ראיתי את האור בעיניהם.

כעבור יומיים לאחר אישור טלפוני מאיריס התחלנו בשעה חמש בבוקר יום עבודה לא שיגרתי לחלוטין. שישה עוקבים בשישה כלי רכב שונים – ארבע מכוניות ושני קטנועים –  חיכו לו ברחוב קטן בצפון תל אביב. כשיצא מביתו העברתי הוראות פעילות במכשיר הקשר ויצאנו לעבודה.

בכל 200 מטר התחלף רכב מאחורי זנבו של אריק כדי לא לעורר את חשדו.

כעבור שעה  הוא הגיע למטה משרד הביטחון באזור המרכז. המתנו לו מצפים ליציאתו. עד לשעות הערב התייבשנו במקום. כשיצא נכנסנו לנוהל קרב.

הוא נסע לכיוון תל אביב עד שהגיע סמוך לביתו אך במקום להיכנס לבניין המגורים היוקרתי בו התגורר, הוא פנה למרכז מסחרי צמוד.

חמשת העוקבים שלי ואני יצאנו רגלית וסגרנו כל תנועה שלו. הוא נכנס לסופרמרקט המקומי וקנה מצרכי מזון. ביציאה פגש עלמה צעירה, כנראה שכנה או חברה של המשפחה, והחליף איתה  כמה מילים.  אחר כך חזר לביתו.

כעבור מספר דקות קיבלתי טלפון קצר לנייד. איריס ביקשה לרדת מהמעקב ו”מחר כרגיל” אמרה וניתקה.

המעקב למחרת בבוקר היה רגיל, אבל בשעה 12:00 בצהריים אריק נראה יוצא מהמטה ונוסע לכיוון הרצליה.

ברחוב סוקולוב המרכזי נכנס לבית מרקחת ויצא משם עם שקית קטנה בידו. כנראה תרופות, חשבתי, ומיד ישוב לעבודה. אך לא. הוא נסע לכיוון חוף הים. בצומת קרובה לחוף, בתחנת דלק, הוא אסף צעירה שיצאה מפיאט אונו חדשה. מבט נוסף בצעירה הבהיר שמדובר בצעירה מהסופרמרקט של יום לפני כן.

כחוקר, הפסקתי להאמין בצירוף מקרים.

השניים המשיכו בנסיעה לכיוון חוף הים והחלו מתרחקים לחוף מבודד.

נתתי הוראה לחוקריי לרדת רגלית ולהיות זהירים שבעתיים. שניים מהם הרחיקו לכת, פשטו בגדיהם, קפצו למים ואיגפו את השניים באיגוף שחייה גדול.

המעקב הרגלי לא היה קל. אריק והצעירה החלו מתרחקים וניכר שחיפשו מקום מסתור מבודד.

אט אט סגרנו את הטווח אבל קשה היה לצלם. כל קירבה אליהם הייתה שורפת  אותנו.

הופתעתי מכך שאריק לא עשה אף תרגיל של ניעור מעקב, הוא לא נראה חשדן כלל וכלל, ובטח לא זהיר.

כעבור שעה שנמשכה נצח הגיעו השניים לספינת דיג נטושה ושבורה ונשענו עליה.

המצלמות התחילו לעבוד במרץ.

תחילה התנשקו השניים בעדינות, אחר כך בלהיטות. ואז אריק, שנראה יותר כמו אביה של הבחורה, הפך למאהב צעיר, חלץ נעליו ופשט את בגדיו, הביט ימינה ושמאלה והפשיט את הצעירה. השניים השתגלו במרץ על דופן הסירה.

מוזר. אריק נראה טיפוס שחדר נקי בבית מלון יוקרתי היה הולם אותו יותר, אבל כפי שהפתיע אותי ברמת הזהירות הנמוכה שלו, כך הפתיע לגבי מקום הבגידה.

הוא כלל לא שם ליבו למספר צעירים שהשתזפו שם בעירום מלא, והמצלמות שהונחו סמוך לבגדיהם  תיעדו את השניים בשיא האקט.

לאחר שעתיים בחוף הים הוריד אריק את הצעירה במקום בו אסף אותה ושב למטה. שניים מאיתנו ישבו לה על הזנב כדי לקבל זיהוי מוחלט. כעבור מספר שעות ידעתי את שמה, מקום עבודתה וגילה – גיל ילדיו של אריק…

למחרת נפגשתי בשעות הערב המאוחרות עם איריס, שוב במעטה של חשאיות מוחלטת. ישבנו על כוס קפה.

“שום דבר לא יפתיע אותי” היא ציינה שנייה לפני שהפעלתי את סרט הוידיאו. ואני  לתומי סברתי שהמשגל בין בעלה לצעירה אולי דווקא כן יפתיע אותה.

אחרי שלוש דקות של צפייה היא התחילה להחוויר ולרעוד. מזגתי לה כוס מים קרים והיא שתתה הכל בלגימה אחת.

מסתבר שהיא בכל זאת הופתעה.

היא התקשרה לבנה וביקשה שיבוא מיד למשרד. הוא ניסה לשאול מה קרה אבל כששמע את  קולה הרועד של אמו הבין שהעסק רציני.

כעבור חצי שעה לערך התייצב במשרדי גבר צעיר וחסון במכנסי טרנינג וחולצה קצרה. “מה הסיפור אמא?”, שאל.

איריס הצביעה על הקטע בסרט הווידאו בו נראו  אריק והצעירה משתגלים.

הבן היה בהלם מוחלט. הוא לקח כיסא, ישב מולי וביקש לדעת את הסיפור מההתחלה.

איריס התחילה לספר ואני המשכתי.

את סוף הסיפור קראתי בעיתון היומי 4 ימים לאחר שהשניים עזבו את משרדי בלחיצת יד רפה. הכותרת בישרה “בכיר במשרד הביטחון נתפס מנהל רומן עם כלתו לעתיד”. בגוף הכתבה תואר לפרטי פרטים המעקב  שערכתי לאריק. עוד נכתב כי הצעירה היתה החברה של  בנו של הבכיר במשך 4 שנים וכי העניין נחשף שלושה שבועות טרם חתונתם.

חתונה לא הייתה.

הכותבת, אגב, הייתה… איריס. הפעם הייתי אני בשוק מוחלט.

 

חפשו אותנו ב-  ועשו לנו לייק אם אהבתם את הסיפור.

את ספרו של אייל סברו “זבוב על הקיר”, ניתן לרכוש בטלפון 03-9566060.

הכותב הינו חוקר פרטי ובעליו של משרד “רז חקירות” בראשל”צ. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים, השמות, הזהויות ופרטים מזהים אחרים שונו ע”מ לא לחשוף את לקוחותיי היקרים.

לתגובות: eyal@raz-pi.co.il.